Одржан „Турнир друштвених иновација“ у Лопарама

У сали Центра за културу и информисање Лопаре 27. маја 2016. године одржан је „Турнир друштвених иновација“ који je организовала Фондација Мозаик у сарадњи са Општином Лопаре. Турнир је отворио Џенан Шарић, пројект менаџер Фондације Мозаик и начелник општине Лопаре др Радо Савић.
Млади уз подршку М-зоне тима, проналазе ново и боље рјешење за друштвени проблем у њиховим заједницама и идеју претварају у друштвено иновативни пројекат. Турнири друштвених иновација, као активност у М-зони друштвеног предузетништва, у мјесецу мају организују се широм БиХ.
На турниру у Лопарама учествовало је 10 група из Зворника, Бијељине, Тузле, Живиница, Шековића, Угљевика и Лопара, од тога 4 групе су из Лопара. Млади ће се такмичити како би пројекти њихових заједница прошли међу 100 најиновативнијих друштвених пројекта који ће бити финасирани у износу од по 3.000 КМ.