Реализован пројекат у сарадњи са SWG-ом

Испред зграде Општине Лопаре 30. маја 2016. године у оквиру пројекта „Селекција отпада погодног за рециклажу у образовним установама“ дониране су 32 пластичне канте од 120L и 3 сета која се састоје од бетонских клупа и бетонских канти за смеће за потребе општине Лопаре. Пројекат је реализован у сарадњи са SWG-ом (Стална радна група за регионални рурални развој), Јавним комуналним предузећем, образовним установама и Општином Лопаре.
У оквиру пројекта претходно је снимљен промотивни филм кроз који је истакнут значај екологије, образовања дјеце и младих о значају чувања животне средине. Пројекат је реализован уз помоћ ученика уједно и чланова еколошке секције, наставника школе и општине. Поред Лопара пројекат је имплементиран и у Угљевику, Брчком, Богатићу и Лозници.
Стална радна група за регионални рурални развој (SWG) је међувладина организација сачињена од владиних институција одоговорних за рурални развој земаља и територије Југоисточне Европе.