Изградња још једне куће у Лопарама

У кабинету начелника општине Лопаре 24. јуна 2016. године потписан је уговор о додјели донације за завршетак још једне куће у Лопарама. Изградњу ће финасирати Црвени крст РС и дијелом Општина Лопаре.
Уговор су потписали начелник општине Лопаре др Радо Савић и генереални секретар Црвеног крста РС Ђоко Михајловић.
Након потписивања уговора начелник општине Лопаре и генерални секретар Црвеног крста РС обишли су градилиште на коме се гради кућа за Радивоја Максимовића чија је кућа уништена током клизишта 2015. године.
Црвени крст РС пружио је значајну подршку народу Мајевице током клизишта која су задесила ово подручје 2014. године. На свечаној сједници СО-е Лопаре за Ђурђевдан 2015. године Црвеном крсту РС уручена је Златна значка општине Лопаре за помоћ која је обезбијеђена за народ овог краја.