Начелник отворио Прву конференцију беба у Лопарама

У Лопарама је 30. јуна 2016. године испред Центра за културу и информисање одржана Прва конференција беба. Организацију је подржало Министарство породице, омладине и спорта Републике Српске, Општина Лопаре као и ЈУ апотека „Лопаре“ и апотека „Росић“ који су заједно припремили поклоне за најмлађе становнике општине.
Конференцију беба отворио је начелник општине Лопаре др Радо Савић и обећао да ће ово прећи у традицију и пожелио да догодине буде још више беба.
Забавни програм припремили су малишани из Дјечијег вртића Лопаре са васпитачима.
За предсједнике Конфренције изабрани су најмлађи близанци Стефан и Филип Ракић из Подгоре рођени 1.6.2016. године, а за потпредсједника најстарија беба Милан Гаврић из Прибоја рођен 21.1.2015. године. Начелник општине је предсједницима и потпредсједнику уручио новчани износ од по 50 КМ.
По завршетку манифестације услиједио је дефиле кроз Лопаре до зграде општине. На Конференцију је позвано 50 беба, а учествовало је 35 беба старости до 18 мјесеци.