Пријем поводом Дана Републике

Поводом обиљежавања Дана Републике Српске, 9. јануара, начелник општине Лопаре др Радо Савић са сарадницима, организовао је свечани пријем за свештенство, народне посланике, одборнике Скупштине општине, представнике борачке организације, привредне, културне, спортске раднике и грађане регије и лопарске општине. Пријем је организован у холу Центрa за културу. Др Радо Савић, начелник општине Лопаре, поздрављајући присутне госте подсјетио је како је Република Српска створена, истичући да се ове године навршава 25 године њеног постојања. Уједно ово је била прилика да се сумирају и резултати рада на подручју лопарске општине у току протекле године.
Дана 9. јануара 1992. године у Сарајеву, тадашња Скупштина српског народа у Босни и Херцеговини је донијела Декларацију о проглашењу Републике српског народа Босне и Херцеговине. Проглашена је Република на подручјима српских аутономних регија и области и других српских етничких цјелина у Босни и Херцеговини.