Потписан уговор о сарадњи на пројекту пластеничке производње

Замјеник начелника општине Лопаре Срећко Илић потписао је уговор о сарадњи на пројекту пластеничке производње са организацијом „Muslim Aid“ у Зеници.
Десет општина и градова потписало уговор о сарадњи на пројекту пластеничке производње са организацијом „Muslim Aid“ гдје ће се из сваке општине одабрати 20 корисника којима ће се понудити стартни пакет, који ће они суфинансирати. То подразумјева учешће од 20%. У том пакету ће бити пластеник од 100 квадрата и систем за наводњавање, те садни материјал за прољетну и љетну сјетву. Корисници пакета ће имати и дводневну едукацију на којој ће имати прилику научити све о пластеничкој производњи.
„Muslim Aid“ је међународна хуманитарна организација са сједиштем у Лондону, која од 1985. године помаже и унапређује животни стандард у преко 70 земаља свијета, а у Босни и Херцеговини дјелује од 2007. године.