Oдржана едукација за пластеничку производњу

У сали Скупштине општине Лопаре 6. априла 2017. године отпочела је дводневна теоретска обука из области пластеничке производње за 20 корисника са подручја општине Лопаре. Едукација ће омогућити стицање специфичних знања из области пластеничке производње. Након успјешно обављене едукације корисници ће добити пригодне цертификате о присуству на едукацији, а након тога ће се приступити постављању и монтажи пластеника.
У наредном периоду организација „Muslim Aid“ у сарадњи са Општином Лопаре имплементира пројекат пластеничке производње. Овај пројекат финснсијски је подржан од стране Општине Лопаре док крајњи корисници суфинансирају преосталих 20% вриједности пластеника.
Учесницима едукације су на Јавном позиву додјељени стартни пакети за бављење пластеничком производњом који обухватају пластеник од 100 м2 са системом за наводњавање и садним материјалом за прољетну и љетну сјетву. Пројекат ће се имплементирати у наредне двије године од датума потписивања уговора са корисницима.