Уручена бронзана значка општине Лопаре породици Обреновић

Предсједник СО-е Лопаре Миленко Ристић уручио је породици преминулог Драгана Обреновића из Тузле бронзану значку општине Лопаре. На Седмој редовној сједници СО-е Лопаре 25. априла 2017. године донијет је закључак о додјели признања општине Лопаре др Драгану Обреновићу за допринос на афирмацији општине Лопаре. Др Обреновић преминуо је 28.4.2017. године тако да је признање уручено породици након свечане додјеле признања поводом „Ђурђевданских свечаности 2017“.

Др Драган Обреновић рођен је у Лопарама код Тузле. Диплому љекара стекао је у Новом Саду, а област радиологије специјализирао је у Клиничком центру Универзитета у Сарајеву. У Тузли је провео цијели радни вијек, гдје су га, уз углед изузетног стручњака и хуманисту познавали бројни грађани регије па и шире.