Донаторско вече за школу у Лопарама

Општина Лопаре, ОШ „Свети Сава“ Лопаре и Светосавска омладинска заједница Лопаре покренуле су иницијативу којом ће се обратити свим бившим ученицима и грађанима који могу и желе помоћи обнови ове школе. Да би школа била у потпуности обновљена потребно је санирати олуке и лимове, фасаду, уредити плато испред школе као и купити нови котао за централно гријање. Обзиром на ситуацију у Републици Српској и могућности институција да помогну, одлучили смо да се обратимо бившим ученицима и грађанима да у складу са својим могућностима помогну да се поменути радови ураде током љета прије почетка нове школске године. Откада је школа изграђена није било улагања и радова на школи сем у последње двије године (донацијом Владе Јапана промијењена столарија, средствима СМ БиХ реконструисан је санитарни чвор, реновирана фискултурна сала од стране Министарства и Општине и обновљен је дио школског намјештаја донацијом из Матигхофена – Аустрија). Средства за обнову ОШ „Свети Сава“ Лопаре могу се уплатити на рачун Светосавске омладинске заједница Лопаре 5540030000047125 са назнаком „Обнова основне школе у Лопарама“, у прилогу инструкције за плаћање. Донаторско вече је планирано 27. јула 2017. године.

Програм вечери:
19 часова – окупљање код ОШ „Свети Сава“ Лопаре и обилазак школе са директором.
20 часова – донаторско вече у хали „HELVETIA“.