Лопаре – Термал враћа стари сјај

Лопаре, 8. септембар 2017. године
Некадашњи највећи произвођач плочастих радијатора у БиХ на путу је потпуног опоравка и повратка старе славе. „Термал“ је прије рата своје производе пласирао на тржишта бивше Југославије, Аустрије и Њемачке. Након вишегодишње паузе у раду предузеће је обновило своју производњу захваљујући фирми „Лафат Комерц“ из Калесије која је купила „Термал“ у стечају и ужурбано обнавља производњу. Већ се увелико кренуло са производњом котлова на пелет и цистерни за уље и гориво које су, како нам је рекао директор Термала Махир Хамзић, углавном намијењене за извоз у Холандију. У „Термалу“ већ ради око 60 радника, а до краја фебруара 2018. године запослиће се још око 80 нових радника, рекао је Хамзић. До тада би требало да се заврше двије нове хале. Једна ће служити за производњу пелета, а у другу ће се измјестити производња пећи и цистерни. Након тога ослободиће се се стара хала у којој се обнављају линије за производњу радијатора. Ту ће се инсталирати и нова лакирница и након тога ће се кренути са производњом радијатора.