Изложба „Симић и пријатељи“

Лопаре, 07.октобар 2017. године
Изложба слика која је круна дводневног дружења умјетника у Лопарама под називом„Симић и пријатељи“ отворена је у Центру за културу. Дигитални умјетник Радован Симић из Бијељине окупио је своје пријатеље, академске сликаре из Русије Анастасију Моргачеву, Марију Смолјанинову, Горнанченко Анатолија Васиљевича и вајара сликара из Лајковаца Милутина Ранковића. У оквиру сарадње Српског академског друштва „Византија“ из Београда и Туристичке организације општине Лајковац коју води Милутин Ранковић са Организацијом умјетника „Млади 21“ из Москве коју води Наталија Костјецкаја већ седам година организује се „Умјетнички караван“ са сликарима и мултимедијалним умјетницима из земље и иностранства.
„Умјетнички караван“ крене од Лајковца и Београда по Србији, а од ове године захваљујући сарадњи са бијељинским сликаром Радованом Симићем ради се и у Републици Српској. Први градови и општине у којима се караван реализује су Бијељина и Лопаре. Поменути „Караван“ је дан прије посјетио начелника општине Лопаре, а затим су умјетници из Русије сликали, а вајар Ранковић клесао скулптуру. Сви ти радови, заједно са сликама Радована Симића завршили су на изложби у Центру за културу.