ОПШТИНА СУФИНАНСИРА ПРЕВОЗ ЂАКА СА 60.000 КМ

Општина Лопаре на годишњем нивоу издваја 60.000 КМ за суфинансирање превоза ученика слабијег материјалног стања, рекао је начелник ове мајевичке општине Радо Савић. Савић је навео да се помоћ за превоз реализује у све три основне школе, али и у Средњошколском центру „Вук Караџић“ Лопаре. Он је рекао да је подручје Лопара разуђено, као и да је из године у годину уочено смањење броја ученика, посебно у рубним дијеловима, па је општина одлучила да на овај начин покуша задржати младе. „Млади се све чешће одлучују за одлазак на школовање у сусједне општине, а ово је само један од начина да их покушамо задржати“, рекао је Савић и додао да општина финансира и превоз ученика на разна такмичења, али и друге школске активности. Он је нагласио да је важно одржати школе у функцији и обезбиједити ученицима квалитетан и безбједан долазак у школу. Савић је најавио да ће и у буџету за идућу годину бити издвојено 60.000 КМ за потребе превоза ученика. У три основне школе на подручју општине Лопаре школску 2017/2018. годину похађају 702 основца, а Средњошколски центар „Вук Караџић“ похађа 266 средњошколаца.