Нова опрема за Цивилну заштиту и Ватрогасну јединицу у Лопарама

У Лопарама је представљен завршни дио пројекта „Побољшање система за превенцију и заштиту од поплава у граду Бијељина и општинама Лопаре, Шековићи, Сапна и Теочак“. У оквиру пројекта испоручен је и преостали дио опреме – униформе (капе, љетне јакне, панталоне, дукс мајице, поло мајице кратких рукава, дубоке ципеле, комплет радна одијела за ЦЗ уз припадајућа обиљежја – амблеме). Опрема је намјењена за припаднике Територијалне ватрогасне јединице и Цивилне заштите у Лопарама.
Пројекат je реализовала организација Центри цивилних иницијатива у сарадњи са општином Лопаре и подржан је од стране Делегације ЕУ у БиХ. Општи циљ пројекта је да се допринесе јачању капацитета циљних општина у спречавању поплава и заштите грађана од потенцијалних природних непогода.