ЗАМЈЕНА ДОТРАЈАЛИХ СИЈАЛИЦА УЛИЧНЕ РАСВЈЕТЕ

У неколико мјесних заједница на подручју општине Лопаре у току је постављање око 200 нових сијалица јавне расвјете, јер су постојеће дотрајале, рекао је начелник ове мајевичке општине Радо Савић. Он је напоменуо да је за изградњу нове расвјете и реконструкцију постојеће у општини Лопаре из локалног буџета у овој години утрошено укупно 60.000 КМ, колико је, напомиње, планирано и за наредну годину. Савић каже да на подручју општине Лопаре има више од хиљаду сијаличних мјеста.
„Ријеч је о расвјети која је изграђена у посљедњих 10 година, неке сијалице су дотрајале па се ових дана ради замјена на 200 сијаличних мјеста које су на подручју више мјесних заједница, односно свугдје гдје су сијалице дотрајале“, рекао је Савић. Он је напоменуо да ће се у насељу Лопаре урадити нова лед расвјета ради уштеде и веће безбједности грађана.
„У току је изградња расвјете у Мјесној заједници Пирковци као и Веселиновцу који припада Мјесној заједници Лопаре Село“, навео је Савић.