ГОДИНУ ДАНА УСПЈЕШНОГ РАДА УНИВЕРЗАЛНЕ ШКОЛЕ СПОРТА “ЗДРАВО ДИЈЕТЕ”

Школа спорта „Универзално дијете“ коју су покренули Синиша Павловић и Теодор Бојић, професори физичког васпитања у Лопарама, доказ је да се уз мало труда, рада и воље могу искористити сопствени капацитети и направити нешто што је корисно заједници. Општина Лопаре је кроз разне пројекте омогућила унапређење и усавршавање рада Школице, али и простора у коме раде, кроз набавку разних реквизита.
„Циљ наше Школе спорта је да кроз дружење, игру и забаву омогућимо дјеци да упознају основне елементе разних спортова (одбојка, кошарка, рукомет , фудбал, гимнастка)“, рекао је један од тренера Синиша Павловић.
„Кроз школу спорта “Здраво дијете” до сада је прошло преко 35 полазника, тај број још увијек расте“, каже тренер Теодор Бојић.
Упис нових чланова је могућ у сваком моменту, што је позитивно за дјецу чији другари похађају Школицу па се и они могу укључити кад пожеле. Након зимског распуста и паузе у раду Школица наставља са радом 30.01.2018.године.