САНАЦИЈА УЛИЦА И АСФАЛТИРАЊЕ ПУТЕВА

У Лопарама је у току санација двије градске улице са тротоарима, те изградња неколико путних праваца у мјесним заједницама ове мајевичке општине, за шта ће бити издвојено 308.000 КМ из кредитних средстава за обнову од поплава.

Начелник општине Лопаре Радо Савић новинарима је рекао да је у току и замјена крова на згради општине.

Он је данас обишао радове у улици Степе Степановића и најавио санацију у градској зони.

„Санираћемо и уредити улице и паркинг простор између зграде Парк и храма Покрова Пресвете Богородице, те улицу на Косаници, уредити и санирати улицу Степе Степановића, те уредити паркинг код Суда и санирати улицу према стамбеним зградама број 134 и 136“, рекао је Савић.

Начелник Лопара је најавио да ће у току ове године бити асфалтирани путеви у сеоским мјесним заједницама, у дужини од 10 километара.

„Важно је уредити градски дио наше општине, али је важно да се и у сеоским подручјима побољша квалитет живота наших грађана, те да се уз равномјеран развој приближе центру општине“, истакао је Савић.