УЛИЧНОМ ТРКОМ ПОЧЕЛО ОБИЉЕЖАВАЊЕ СЛАВЕ ОПШТИНЕ

Уличном трком ученика основних и средњих школа у Лопарама је данас почела традиционална манифестација „Ђурђевданске свечаности“ којом се обиљежава крсна слава општине – Свети Ђорђе.

Медаље најбољим такмичарима у пет категорија додијелио је замјеник начелника Лопара Срећко Илић, а начелник општинског Одјељења за привреду и друштвене дјелатности Жељко Керовић рекао је новинарима да је број учесника уличне трке сваке године већи.

Ученик осмог разреда Мара Тодоровић, која је освојила прво мјесто у категорији дјевојчице, изразила је задовољство што су дјеца на овај начин укључена у славске свечаности општине.

„Побједа је подстрек за даљи напредак и бављење спортом, посебно атлетиком“, рекла је Тодоровићева.

Славске свечаности у Лопарама настављају се вечерашњим културно-умјетничким програмом у Центру за културу и информисање.