САВИЋ: УЛАГАЊЕ У МЛАДЕ – УЛАГАЊЕ У БУДУЋНОСТ

Начелник општине Лопаре Радо Савић поручио је да ова општина традиционално награђује успјешне младе и улаже у њих, јер је то пут у свијетлу будућност друштва.
Савић је оцијенио да су „Ђурђевданске свечаности“, које се организују поводом крсне славе општине Лопаре, завршене на најљепши начин, којим се истичу младост и успјеси младих.

Он је рекао новинарима да се из локалног буџета годишње издваја 178.000 КМ за потребе образовања.

„Ђурђевданске свечаности“ завршене су данас додјелом захвалница ученицима основних и средњих школа који су постигли запажене резултате на општинским, регионалним и републичким школским такмичењима.

Током ових свечаности одржан је низ спортских и културно-забавних садржаја у Лопарама, на свечаној сједници Скупштине општине уручена су признања заслужнима за развој овога краја, а одата је и почаст за 242 погинула борца са овог подручја.

На подручју лопарске општине три основне школе похађа 705 ученика, а Средњошколски центар 266 ученика, док дјечији вртић Лопаре има 60 полазника.