ТРАДИЦИОНАЛНО ЛИЛАЊЕ У МАЈЕВИЧКОМ КРАЈУ

У порти Храма Рођење Пресвете Богородице у Мачковцу код Лопара вечерас је одржана традиционална петровданска манифестација паљења лила на којој су за најљепше украшене лиле награђени Петар Марковић и Дамјана Стјепановић.
Награду од 50 КМ уручио им је народни посланик Желимир Нешковић. „Палећи лиле, чувамо традицију, обичаје и вриједности наше вјере православне и вриједности нашег краја, али се и радујемо Петровдану“, рекао је Нешковић новинарима.

Он је истакао да је веома важно његовати обичаје и преносити их млађим нараштајима.

Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић уручио је специјалну награду за најмлађе учеснике близанцима Марку и Ђорђу Којићу, који су добили 100 КМ.

„Окупљањем око цркве његујемо српску традицију и најмлађим генерацијама преносимо дух православља“, рекао је Ристић.

Традиционална манифестација окупила је 40 малишана који су пјесмом и радосним поздравима обиљежили вече уочи Петровдана.