ВАТРОГАСНА ЈЕДИНИЦА ДОБИЛА НОВО ВОЗИЛО

У Лопарама је данас представљено ново Ватрогасно возило, вриједности 270.000 КМ.

Командир Ватрогасне јединице Лопаре Дарко Симеуновић рекао је да је возило техничких карактеристика 3.000 литара воде, 300 литара пјенила.

„Овим возилом побољшали смо брзину интервенције, на мјесто пожара ћемо брже излазити“, казао је Симеуновић.

“Возило су заједичким средствима финансирали Ватрогасни савез Републике Српске са 250.000 КМ и општина Лопаре са 20.000 КМ уз обавезу да плати и трошкове пореза”, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић

„Набавка Ватрогасног возила је од великог значаја за становништво наше општине, овим возилом ватрогасци су оспособљени да одговоре на све изазове у њиховом послу“, рекао је Савић.

Предсједник Ватрогасног савеза Републике Српске Горан Стојаковић изразио је задовољство јер је према његовим ријечима овај пројекат ишао преко савеза и да је овим пројектом реализован један сегмент плана савеза а што је велики допринос развоју Ватрогасне јединице у Лопарама.

„Набавком возила побољшан је капацитет јединице и ефикасност, а само новом технологијом ватрогасци могу извршавати своје послове на сигурности грађана и заштити имовине“, рекао је Стојаковић.