БОРО КАПЕТАНОВИЋ У ЛОПАРАМА ПРЕДСТАВИО СВОЈУ 40 КЊИГУ

У Центру за културу и информисање у Лопарама вечерас је одржано књижевно вече са пјесником Бором Капетановићем из Бањалуке који је промовисао своју 40. по реду књигу под називом „Пјесме са перонске карте“.

„Најновије дјело карактерише све моје досадашње правце у књижевности који садрже у себи од римованих до класичних пјесама у стиху. Онај ко чита моја дјела зна како и на који начин пишем, а у „Пјесмама са перонске карте“ есенција је садржана у 35 пјесама“, рекао је Капетановић новинарима.

Он је изразио задовољство што баш у Лопарама почиње обиљежавање 45 година свог књижевног рада.

„Веома је лијепо доћи у овај предиван крај и бити гост ових дивних људи“, нагласио је Капетановић.

Он је лопарској публици представио и пјесме из осталих својих књига и дјела а књижевној вечери гост је била и млада пјесникиња Биљана Орашанин.

Домаћин књижевне вечери био је уредник часописа за језик, књижевност и духовност „Бокатин Дијак“ Слободан Јовић, мјештанин Лопара.

Покровотељ је општина Лопаре а књижевној вечери присуствовао је и начелник ове мајевичке општине Радо Савић.