BORO KAPETANOVIĆ U LOPARAMA PREDSTAVIO SVOJU 40 KNjIGU

U Centru za kulturu i informisanje u Loparama večeras je održano književno veče sa pjesnikom Borom Kapetanovićem iz Banjaluke koji je promovisao svoju 40. po redu knjigu pod nazivom „Pjesme sa peronske karte“.

„Najnovije djelo karakteriše sve moje dosadašnje pravce u književnosti koji sadrže u sebi od rimovanih do klasičnih pjesama u stihu. Onaj ko čita moja djela zna kako i na koji način pišem, a u „Pjesmama sa peronske karte“ esencija je sadržana u 35 pjesama“, rekao je Kapetanović novinarima.

On je izrazio zadovoljstvo što baš u Loparama počinje obilježavanje 45 godina svog književnog rada.

„Veoma je lijepo doći u ovaj predivan kraj i biti gost ovih divnih ljudi“, naglasio je Kapetanović.

On je loparskoj publici predstavio i pjesme iz ostalih svojih knjiga i djela a književnoj večeri gost je bila i mlada pjesnikinja Biljana Orašanin.

Domaćin književne večeri bio je urednik časopisa za jezik, književnost i duhovnost „Bokatin Dijak“ Slobodan Jović, mještanin Lopara.

Pokrovotelj je opština Lopare a književnoj večeri prisustvovao je i načelnik ove majevičke opštine Rado Savić.