ТРАДИЦИОНАЛНО НАЛАГАЊЕ БАДЊАКА УОЧИ БОЖИЋА

Бројни вјерници у Лопарама окупили су се вечерас у Храму Покрова Пресвете Богородице гдје је протојереј-ставрофор Стево Јовић након богослужења на Бадње вече пожелио да се што више дјеце рађа у српском народу.
„Ако се оствари мир међу људима, онда је то мир Божији. Нека мир Божији завлада свим људима у свим породицама кроз брачне заједнице, кроз рађања дјеце, богаћењем и уможењем колијевки у домовима свих“, поручио је Јовић у бесједи.
Бадњак је наложио начелник Лопара Радо Савић који је честитао наступајући Божић свештенству и монаштву Српске православне цркве, грађанима ове мајевичке општине и мајевичкој дијаспори.
„Нека нам празник Христовог рођења подари снагу и буде показатељ путу доброте и срећне будућности наше локалне заједнице и свих њених становника“, рекао је Савић.
Он је пожелио да се његују заједништво и слога, породица, као и традиционалне вриједности вјере православне.
„Желим вам да радост Божића дочекате у кругу породице, пријатеља и комшија, са снагом у заједништву која краси наш мајевички крај“, поручио је Савић.
Вјерници су у Лопарама славили уз ватромет и кувано вино на народном весељу које је организовала Општинска управа.