BOŽIĆNA KORPA SOLIDARNOSTIU dane božićnjeg posta 2018/2019. godine, Svetosavska omladinska zajednica je uz blagoslov protojerej stavrofora Steve Jovića, arhijerejskog namjesnika tuzlanskog, realizovala „Korpu solidarnosti“.
Sa paketima punim osnovnih potrebština, mladi svetosavci su na čelu sa svojim predsjednikom obišli 20-ak kuća socijalno najugroženijih lica na području opštine Lopare. 
„Ovom prilikom se zahvaljujemo stanovnicima opštine Lopare koji su donirali hranu za one kojima je prijeko potrebna, kao i vlasnicima prodavnica, koji su bez imalo kolebanja pristali da nam izađu u susret. Naravno, veliku zahvalnost upućujemo i Vatrogasnoj jedinici opštine Lopare, koja nam je ustupila vozilo, te smo na taj način bez straha od zimskog pokrivača uspješno okončali akciju“, rekao je Goran Lukić, predsjednik SOZ-a.