Лопаре поклонило Љубињу ватрогасно возило

Начелник општине Лопаре Радо Савић данас је предао кључеве од ватрогасног возила које је ова мајевичка општина поколонила херцеговачкој општини Љубиње.

Савић је након што је поптисао уговор у предаји возила са начелником Љубиња Дарком Крунићем изразио задовољство јер је према његовим ријечима ова мајевичка општина у могућности да донира возило.
– Након што смо добили од Ватрогасног савеза Републике Српске ново возило одлучили смо се да донирамо возило које смо до сада користили општини Љубиње којој је потребно – рекао је Савић.

Он је навео да је Ватрогасна јединица из Лопара поптуно опремљена ватрогасним возилима и ватрогасном опремом.
Начелник Љубиња Дарко Крунић додјелио је захвалницу Савићу и захвалио Скупштини општине Лопаре као и Ватрогасној јединици ове општине.
– Наша локална заједница је са скромним буџетом, а у љетњем периоду због појаве сушни дана и високих температура ваздуха, посебно су изражени пожари – рекао је Крунић и додао да је општина Љубиње у 2017 години претрпљела штету од пожара у износу од 1.200.000 КМ.
Он је истакао да ће ово ватрогасно возило много значити општини Љубиње.

Lopare poklonilo Ljubinju vatrogasno vozilo