ЗАЈЕДНИЧКИ ПРОМОВИСАТИ МАЈЕВИЦУ

Начелници Лопара и Угљевика, те федералних општина Челић, Сапна и Теочак потписали су данас писмо намјере о заједничкој промоцији Мајевице и сарадњи на унапређењу туристичких потенцијала.
Састанку у Лопарама, у организацији Мисије ОЕБС-а, присуствовали су начелници и представници мајевичких општина из Републике Српске и Федерације БиХ.
Начелник општине Лопаре Радо Савић сматра да Мајевица може да искористи туристички потенцијал, што би помогло и развој привреде.
„Имамо и природна и културна богатства која се могу приказати, а удружени ћемо Мајевицу представити на прави начин“, оцијенио је Савић.
Савић је рекао новинарима да је обавеза потписница писма намјере заједничко формирање радне групе, уз праћење ОЕБС-а, и сачињавање мапе пута.
Начелник општине Теочак Тајиб Муминовић сматра да овај пројекат може оживјети мајевички крај.
Шеф теренске канцеларије ОЕБС-а Тузла Дамир Гњидић изразио је задовољство јер је иницијатива потекла од начелника локалних заједница, додајући да је улога ОЕБС-а да помогне у будућој сарадњи.