СЈЕДНИЦА УПРАВНОГ И НАДЗОРНОГ ОДБОРА САВЕЗА УДРУЖЕЊА ПЧЕЛАРА РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ

У организацији Удружења пчелара „Златна кошница“ Лопаре одржано је предавање за пчеларе 9. марта 2019. године у сали СО-е Лопаре. Предавање је одржао предсједник Савеза удружења пчелара Републике Српске Радивоје Максимовић из Требиња.

Теме предавања:
1. Припрема пчелињих друштава за прољетну пашу,
2. Борба и заштита пчелињих друштава од негативног утицаја пестицида код прскања воћа и поврћа, те њихов утицај на угинућа пчелињих друштава.
Предавању су присуствовали представници Удружења пчелара из сусједних општина Бијељине, Угљевика, Шамца, Брчког, Модриче, те гости из Републике Србије, предсједник Асоцијације пчелара мачванског, колубарског и сремског округа, предсједници Удржења пчелара из Шида, Ваљева и Уба – Република Србија.

Након предавања, предсједник Савеза удржења пчелара РС Радивоје Максимовић, са својим сарадницима Управног и Надзорног одбора одржао је састанак Савеза у ресторану „Helvetia“.