SJEDNICA UPRAVNOG I NADZORNOG ODBORA SAVEZA UDRUŽENjA PČELARA REPUBLIKE SRPSKE


U organizaciji Udruženja pčelara „Zlatna košnica“ Lopare održano je predavanje za pčelare 9. marta 2019. godine u sali SO-e Lopare. Predavanje je održao predsjednik Saveza udruženja pčelara Republike Srpske Radivoje Maksimović iz Trebinja.

Teme predavanja:
1. Priprema pčelinjih društava za proljetnu pašu,
2. Borba i zaštita pčelinjih društava od negativnog uticaja pesticida kod prskanja voća i povrća, te njihov uticaj na uginuća pčelinjih društava.
Predavanju su prisustvovali predstavnici Udruženja pčelara iz susjednih opština Bijeljine, Ugljevika, Šamca, Brčkog, Modriče, te gosti iz Republike Srbije, predsjednik Asocijacije pčelara mačvanskog, kolubarskog i sremskog okruga, predsjednici Udrženja pčelara iz Šida, Valjeva i Uba – Republika Srbija.

Nakon predavanja, predsjednik Saveza udrženja pčelara RS Radivoje Maksimović, sa svojim saradnicima Upravnog i Nadzornog odbora održao je sastanak Saveza u restoranu „Helvetia“.