У ЛОПАРАМА ОДРЖАНО ПРЕДАВАЊЕ ЗА ПОЉОПРИВРЕДНИКЕ

У Лопарама је 14. марта 2019. године одржана презентација за пољопривредне произвођаче у организацији Министарства пољопривреде, шумарства и водопривреде РС у сарадњи са Општином Лопаре.
Већ традиционално прије прољетне сјетве, у зимском периоду организују се предавања како би се пољопривредници упознали са новим сортама култура и новим технологијама посебно у производњи кукуруза.
Ресор за пружање стручних услуга у пољопривреди, подручна јединица Бијељина, организовао је презентацију за пољопривредне произвођаче са подручја општине Лопаре с циљем бољег напредовања у области пољопривреде, сточарства и воћарства.
Теме предавања су биле:
1. „Доприноси – услов за остваривање подстицајних мјера МПШВ-а“ – Драган Зорић, Пореска управа РС,
2. „Мјере аграрне политике“ – Радника Мићић, дипл.инж.пољ, Ресор за пружање стручних услуга у пољопривреди, ПЈ Бијељина,
3. „Производне карактеристике ЗП хибрида кукуруза у предстојећој сјетви“ – др Драгиша Лопандић, Институт за кукуруз „Земун поље“.