ПОДРШКА ЗА ОТВАРАЊЕ ДЈЕЧИЈЕ ИГРАОНИЦЕ

Миланче Марковић из Лопара је уз 5.000 КМ подршке кроз пројекат инкубатора пословних идеја /YЕП/ отворио Дјечију играоницу површине 75 метара квадратних.
„Овде ћемо организовати креативне радионице за дјецу узраста до 12 година и то је један од примјера како можемо да остваримо добре пословне идеје“, рекао је Марковић новинарима.

Начелник Лопара Радо Савић навео је да је у оквиру овог пројекта подршку добило шест предузетника у општини, а из локалног буџета је за те намјене издвојено 9.000 КМ.

„Општина Лопаре подржаће све младе предузетнике који се одваже да остваре своје пословне идеје и отпочну властити бизнис“, најавио је Савић и рекао да се пројекат инкубатора пословних идеја наставља и наредне године.

Инкубатор пословних идеја развијен је у оквиру Пројекта запошљавања младих /YЕП/ као систем подршке предузетништву, уз подршку амбасаде Швајцарске.