LOPARE BILE DOMAĆIN BICIKLISTIČKOM KARAVANU

Najveći biciklistički karavan u ovom dijelu Evrope, Beograd-Banjaluka, danas je prošao kroz opštinu Lopare.

U okviru druge etape, trka je vožena iz pravca Vlasenice, Milića, Zvornika, Ugljevika i kroz Priboj i Lopare stigla do Brčkog, gđe se i završila.

Načelnik Lopara Rado Savić pozdravio je učesnike trke koji su vozili gradskim ulicama.

Savić je izrazio zadovoljstvo jer je ova majevička opština imala priliku da bude dio trke „Beograd-Banja Luka“.

-Ovo je prava promocija sporta, zdravog stila života ali i našeg majevičkog kraja- rekao je Savić u izjavi za medije.

On je ocjenio da trka ima i turistički karakter jer promoviše Republiku Srpsku kao i Srbiju.

-Organizacija je bila složena kao nikad do sada jer umjesto prošlogodišnje dvije, imamo četiri etape. Nadam se da će sve proteći u najboljem redu. Dali smo sve od sebe da tako bude- rekao je Branko Banović predsjednik Biciklističkog saveza Srbije koji je prisustvovao prolazu biciklista kroz Lopare.

Treća etapa trke startuje sutra iz Bijeljine prema Tesliću, a nakon toga se trka seli u Prnjavor i vodi do Banjaluke.

Biciklistička trka „Beograd-Banjaluka“ održava se od 18. do 21. aprila uz učešće 176 biciklista iz 30 zemalja.