САВИЋ: ПОДРШКА МЛАДИМА КРОЗ ПРОЈЕКТЕ

Славенко Радић из Лопара је, уз 5.000 КМ подршке кроз пројекат инкубатора пословних идеја /YЕП/, набавио нову савремену машину за кошење траве.

Радић се бави услужном ђелатношћу кошењем зелених површина.

-Кроз овај пројекат, пословних идеја за младе, добио сам савремену машину која ће ми помоћи у даљем раду- рекао је Радић новинарима.

Он се захвалио руководству општине Лопаре на подршци.

Начелник Лопара Радо Савић навео је да је у оквиру овог пројекта подршку добило шест предузетника у општини, а из локалног буџета је за те намјене издвојено 9.000 КМ.

-Пројекат је привукао пажњу младих људи, а један од њих је и Радић који је конкурисао за набавку савремене машине-истакао је Савић.

Он је изразио задовољство јер је према његовим ријечима општина Лопаре у могућности да кроз разне пројекте пружи подршку младим људима.

Инкубатор пословних идеја развијен је у оквиру Пројекта запошљавања младих /YЕП/ као систем подршке предузетништву, уз подршку амбасаде Швајцарске.