ПЈЕСНИК ИЗ ЛОПАРА ДОБИТНИК НАГРАДЕ ЗАДУЖБИНЕ БРАНКА ЋОПИЋА

Пјесник из Лопара Слободан Јовић добитник је награде Задужбине Бранка Ћопића за збирку пјесама „Страх од савршенства“.

Награда је Јовићу додијељена јуче на церемонији у Српској академији наука и уметности /САНУ/ у Београду.

Одлуку о награди донио је Управни одбор Задужбине Бранка Ћопића, који чине академици Матија Бећковић, Душан Ковачевић, Нада Милошевић Ђорђевић, Горан Петровић и предсједник Милосав Тешић.

Јовић је изразио задовољство због освојеног признања, а нарочито јер је награду додијелио изузетно компетентан жири.

„Задовољсво је што награда носи име нашег значајног писца Бранка Ћопића“, истакао је Јовић.

Јовић је уредник часописа „Бокатин Дијак“, живи и ради у Тобуту, код Лопара, а до сада је објавио пет књига пјесама.

Задужбину Бранка Ћопића при САНУ је 1989. године основала Богданка Илић Ћопић, супруга писца и академика Бранка Ћопића, са циљем да се награђују прозна и поетска ђела високих умјетничких домета.