SAVIĆ: VLADA SRBIJE DODIJELILA OPŠTINI LOPARE 651.000 KM

Načelnik opštine Lopare Rado Savić izrazio je zadovoljstvo jer je danas sa ministrom finansija Republike Srpske Zorom Vidović potpisao sporazum o finansiranju projekata u ovoj lokalnoj zajednici donatorskim sredstvima Vlade Srbije od 651.000 KM.

Savić je rekao da je, zahvaljujući Vladi Srbije, ova majevička opština dobila donatorska sredstva koja će biti iskorištena za podsticaj otvaranju proizvodnih preduzeća u Loparama.

„Odluku o tome kako će novac biti raspodijeljen u narednom periodu donijeće lokalni parlament“, naveo je Savić.

On je podsjetio u Loparama u toku realizacija važnih projekata, među kojima je istakao gradnju Sportsko-rekreativnog centra „Busija“, kao i projekat izgradnje hladnjača za voće, budući da je majevički kraj poznat po voćarstvu.