САВИЋ: ВЛАДА СРБИЈЕ ДОДИЈЕЛИЛА ОПШТИНИ ЛОПАРЕ 651.000 КМ

Начелник општине Лопаре Радо Савић изразио је задовољство јер је данас са министром финансија Републике Српске Зором Видовић потписао споразум о финансирању пројеката у овој локалној заједници донаторским средствима Владе Србије од 651.000 КМ.

Савић је рекао да је, захваљујући Влади Србије, ова мајевичка општина добила донаторска средства која ће бити искориштена за подстицај отварању производних предузећа у Лопарама.

„Одлуку о томе како ће новац бити расподијељен у наредном периоду донијеће локални парламент“, навео је Савић.

Он је подсјетио у Лопарама у току реализација важних пројекатa, међу којима је истакао градњу Спортско-рекреативног центра „Бусија“, као и пројекат изградње хладњача за воће, будући да је мајевички крај познат по воћарству.