BRDSKE AUTO-TRKE ZA VIKEND U LOPARAMA

Na stazi u Tobutu kod Lopara za vikend 6. i 7. jula biće održano otvoreno prvenstvo BiH i šampionat Republike Srpske u auto-trkama na brdskim stazama „Lopare 2019“, najavljeno je iz opštinske uprave.

Organizatori sedmih brdskih trka su Auto-moto klub „Optima motorsport“ iz Bijeljine i Sportski auto-moto savez Republike Srpske, a generalni pokrovitelj je opština Lopare.

U subotu će biti vršen tehnički prijem vozila i verifikacija vozača, kao i dvije trening vožnje, koje se mjere za startnu poziciju.

Otvaranje manifestacije najavljeno je za nedjelju, 7. jul, u 11.00 časova, a proglašenje pobjednika i dodjela nagrada i pehara biće održani u Centru za kulturu i informisanje u Loparama.

Organizatori ove godine očekuju učešće 30 automobila iz Republike Srpske, Federacije BiH i zemalja okruženja, a novost je da će rezultati trke biti uživo dostupni na internetu.