БРДСКЕ АУТО-ТРКЕ ЗА ВИКЕНД У ЛОПАРАМА

На стази у Тобуту код Лопара за викенд 6. и 7. јула биће одржано отворено првенство БиХ и шампионат Републике Српске у ауто-тркама на брдским стазама „Лопаре 2019“, најављено је из општинске управе.

Организатори седмих брдских трка су Ауто-мото клуб „Оптима моторспорт“ из Бијељине и Спортски ауто-мото савез Републике Српске, а генерални покровитељ је општина Лопаре.

У суботу ће бити вршен технички пријем возила и верификација возача, као и двије тренинг вожње, које се мјере за стартну позицију.

Отварање манифестације најављено је за недjељу, 7. јул, у 11.00 часова, а проглашење побједника и додjела награда и пехара биће одржани у Центру за културу и информисање у Лопарама.

Организатори ове године очекују учешће 30 аутомобила из Републике Српске, Федерације БиХ и земаља окружења, а новост је да ће резултати трке бити уживо доступни на интернету.