ОДБОРНИЦИ ПОДРЖАЛИ ДОДJЕЛУ 13 ПЛАЦЕВА ПОРОДИЦАМА ОШТЕЋЕНИМ У КЛИЗИШТИМА

Одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су данас извјештај о извршењу буџета за првих шест мјесеци ове године у износу од 2.600.000 КМ или 90 одсто од плана.

Начелник општине Лопаре Радо Савић је као најбитнију тачку дневног реда истакао одлуку о дођели 13 плацева за породице чије су куће оштећене у клизиштима.

„Општина Лопаре је за поменуте породице обезбиједила плацеве просјечне површине 250 метара квадратних на којима ће бити грађени стамбени објекти“, навео је Савић.

Он је додао да су одборници усвојили зонинг план подручја посебне намјене спортско-рекреативног центра „Бусија“.

„Овај план је основа за будућу изградњу овог туристичког комплекса. Општина Лопаре је то завршила у предвиђеном року“, рекао је Савић.

Предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић рекао је да је једногласно усвојена одлука о оснивању Јавног комуналног предузећа „Водовод“.

Ристић је додао да је донесена одлука о усклађивању цијена комуналних услуга, те да су породице са четворо и више ђеце ослобођене са 50 одсто од цијене услуга.