СЛУЖЕН ПАРАСТОС У ПОДГОРИ

У Мјесној заједници Подгора код Лопара данас је служен парастос за 22 погинула борца протеклог одбрамбено-отаџбинског рата из овог мјеста.
Парастосу су присуствовали и вијенце положили начелник општине Лопаре Радо Савић, представници Борачке организације, породице погинулих бораца и мјештани.
Начелник општине Лопаре Радо Савић истакао је да су борци из Подгоре дали велики допринос одбрани овог краја и да се овим поменом чува од заборава херојство и жртва бораца чији су животи дати за слободу српског народа и за стварање и очување Републике Српске.
Предсједник Општинске борачке организације Лопаре Ристо Радић рекао је да су парастоси прилика да се некадашњи саборци окупе и да се његује сјећање на ратне хероје.
На спомен-обиљежју у Подгори исклесано је 15 имена погинулих бораца, 1 нестао борац и шест преминулих бораца у периоду 1992-1995. године.