УРЕЂЕНИ СТЕЋЦИ НА МАЈЕВИЦИ

Чланови Удружења за очување баштине „Дијак“ из Прибоја код Лопара уредили су данас двије локације на којима се налазе најзначајније некрополе стећака у овом дијелу Мајевице.

Секретар овог удружења Александар Крстић рекао је новинарима да је акција дио пројекта „Међуентитетска акција за младе кроз означавање културно-историјских локација на Мајевици“ којом се подстиче развој туризма на подручју општина Угљевик и Лопаре у Републици Српској, те Теочак и Сапна у Федерацији БиХ, а који финансира Амбасада САД у БиХ.

Крстић је навео да су уређени стећци на лопарским локацијама „Јаковљевићи“ у мјесној заједници Јабланица и локација „Тријешница“ у мјесној заједници Тобут, горњи Тобут, заселак Симанић-Бијелић.

„Локације стећака које су уређене представљају значајан сегмент културне баштине на Мајевици и биће представљене у туристичкој брошури `Бициклистичка рута стећци`, као подстицај развоја туристичких потенцијала Мајевице“, најавио је он.