UREĐENI STEĆCI NA MAJEVICI

Članovi Udruženja za očuvanje baštine „Dijak“ iz Priboja kod Lopara uredili su danas dvije lokacije na kojima se nalaze najznačajnije nekropole stećaka u ovom dijelu Majevice.

Sekretar ovog udruženja Aleksandar Krstić rekao je novinarima da je akcija dio projekta „Međuentitetska akcija za mlade kroz označavanje kulturno-istorijskih lokacija na Majevici“ kojom se podstiče razvoj turizma na području opština Ugljevik i Lopare u Republici Srpskoj, te Teočak i Sapna u Federaciji BiH, a koji finansira Ambasada SAD u BiH.

Krstić je naveo da su uređeni stećci na loparskim lokacijama „Jakovljevići“ u mjesnoj zajednici Jablanica i lokacija „Triješnica“ u mjesnoj zajednici Tobut, gornji Tobut, zaselak Simanić-Bijelić.

„Lokacije stećaka koje su uređene predstavljaju značajan segment kulturne baštine na Majevici i biće predstavljene u turističkoj brošuri `Biciklistička ruta stećci`, kao podsticaj razvoja turističkih potencijala Majevice“, najavio je on.