БУЏЕТ ЗА НАРЕДНУ ГОДИНУ ВЕЋИ ОД ТЕКУЋЕГ ЗА ОСАМ ОДСТО

Одборници Скупштине општине Лопаре усвојили су данас нацрт буџета за наредну годину од 6,2 милиона КМ, који је за осам одсто већи од текућег.

„Наставља се добра пракса из претходних година да се буџет увећава“, оцијенио је начелник Лопара Радо Савић новинарима.

Одборници су усвојили и нацрт ребаланса буџета за 2019. годину који је увећан за 610.000 КМ и износи 6,3 милиона КМ.

Према образложењу, увећање се односи на порез на непокретности и приход од индиректних пореза, увећан приход за кориштење шума за 24 одсто, као и приход од давања у закуп општинских објеката за 30 одсто.

Трансфери из Републике Српске већи су за 17 одсто, а на увећање прихода утицали су и грантови, као што је 50.000 КМ које је Бијељина обезбиједила за уређење приступног пута ка будућем туристичком комплексу „Бусија“.