BUDžET ZA NAREDNU GODINU VEĆI OD TEKUĆEG ZA OSAM ODSTO

Odbornici Skupštine opštine Lopare usvojili su danas nacrt budžeta za narednu godinu od 6,2 miliona KM, koji je za osam odsto veći od tekućeg.

„Nastavlja se dobra praksa iz prethodnih godina da se budžet uvećava“, ocijenio je načelnik Lopara Rado Savić novinarima.

Odbornici su usvojili i nacrt rebalansa budžeta za 2019. godinu koji je uvećan za 610.000 KM i iznosi 6,3 miliona KM.

Prema obrazloženju, uvećanje se odnosi na porez na nepokretnosti i prihod od indirektnih poreza, uvećan prihod za korištenje šuma za 24 odsto, kao i prihod od davanja u zakup opštinskih objekata za 30 odsto.

Transferi iz Republike Srpske veći su za 17 odsto, a na uvećanje prihoda uticali su i grantovi, kao što je 50.000 KM koje je Bijeljina obezbijedila za uređenje pristupnog puta ka budućem turističkom kompleksu „Busija“.