НАГРАЂЕНА ПОБЈЕДНИЦА ФЕСТИВАЛА „МАЛИ КОМПОЗИТОР“ МАРИЈА ТОМИЋ

Начелник Лопара Радо Савић уручио је данас награду од 500 КМ Марији Томић која је побједник Фестивала дjечијег музичког стваралаштва „Мали композитор“ одржаног у Бањалуци.

На пријему у Општинској управи Савић је рекао да је Томићева примјер да се добрим радом и из малих средина могу постићи запажени резултати.

„То је признање и наставнику, школи и доказ да имамо квалитетан кадар у образовању“, навео је он.

Савић је пожелио Марији Томић успјех у даљем раду и да оствари своје циљеве.

Ученица седмог разреда Основне школе „Свети Сава“ из Лопара Марија Томић освојила је награду са пјесмом „Гдjе љубав станује“.

Она је рекла новинарима да воли музику и да намјерава да упише средњу музичку школу.

Наставник Музичке културе Небојша Манојловић рекао је да Фестивал „Мали композитор“ има упориште у основношколском наставном плану и програму, гдjе дjеца пишу текстове, компонују музику, изводе музику и једини су чланови жирија.

„Велику захвалност дугујемо Општинској управи која нам је обезбиједила пут до Бањалуке и што нас подржавају у свему“, додао је Манојловић.

Пријему су присуствовали мајка и брат Марије Томић, директор Основне школе „Свети Сава“ Пајо Томић и предсједник Скупштине општине Лопаре Миленко Ристић.