ASFALTIRAN PUT U MRTVICI

U Mjesnoj zajednici Mrtvica kod Lopara asfaltiran je put dužine 320 metara a širine 4 metra na radost mještana ovog kraja.

Načelnik Lopara Rado Savić prisustvovao je danas asfaltiranju i rekao da je za ovu dionicu puta izdvojeno 40.000 KM, od čega je Brčko Distriht dao 20.000 KM a ostalo je ova majevička opština uz podršku privrednika.

-Ovaj dio Mrtvice prema Koretašima povezuje opštinu Lopare sa Brčko Distriktom i važno je da se stanovnicima ovog mjesta ali i svim onima koji koriste ovaj put olakšaju uslovi života-rekao je Savić novinarima.

Teko Zarić, mještanin Mrtvice, rekao je da u ovom dijelu živi 30 domaćinstava.

-Novi asfalt najviše znači nama mještanima, ali znači i stanovnicima drugih mjesta jer je jedan od najprometnijih lokalnih puteva koji mnogi koriste-rekao je Zarić i zahavlio svima koji su pomogli ovaj projekat.