САСТАНАК СА ЦРНОГОРСКИМ АМБАСАДОРОМ

Начелник општине Лопаре Радо Савић састао се данас са црногорским амбасадором у БиХ Обрадом Мишом Станишићем и након састанка рекао да је разгиварано о братимљењу ове мајевичке општине са општином из Црне Горе.

Савић је рекао новинарима да је Станишић одавно пријатељ општине Лопаре, гдjе је годинама радио као просвјетни радник.

„Уз подршку амбасадора, наћи ћемо општину из Црне Горе са којом ћемо се братимити и заједнички радити на ширењу културе, очувању традиције, али и јачању привреде“, рекао је Савић.

Станишић је изразио задовољство посјетом Лопарама, гдje је као просвјетни радник провео шест година у мјесту Хумци, које након рата припада федералној општини Челић.

„Лијепе ме успомене вежу за Мајевицу и увијек ћу је носити у срцу“, рекао је Станишић новинарима.

Амбасадор Црне Горе у БиХ присуствоваће данас у Лопарама такмичењу основних школа у познавању националних мањина.