TAKMIČENjE UČENIKA U POZNAVANjU NACIONALNIH MANjINA

Jubilarno deseto takmičenje učenika osnovne škole u poznavanju nacionalnih manjina „Upoznajmo se“ okupilo je danas u Loparama 18 škola iz regije Semberije i Majevice.

Lopare su bile prvi put domaćin kada je prije deset godina počelo takmičenje, a načelnik opštine Rado Savić ocijenio je na otvaranju da su samim učešćem sva djeca i pobjednici ove manifestacije.

„Ljudi su najvažniji i moramo u tom humanističkom pravcu biti usmjereni u svojim životima, da bismo lično napredovali i da bismo napredovali kao zajednica i država“, rekao je Savić.

Predsjednik regionalnog Aktiva direktora osnovnih škola Predrag Račanović ocijenio je da o značaju takmičenja svjedoči činjenica da je prihvaćeno i upisano u kalendaru Republičkog pedagoškog zavoda i da ima podršku Ministarstva prosvjete i kulture Republike Srpske.

Predsjednik Saveza nacionalnih manjina Republike Srpske Franjo Rover rekao je na otvaranju da je u takmičenje o poznavanju nacionalnih manjina ove godine uključeno 40 škola iz Srpske, a da je cilj ovog saveza uključiti u takmičenje 100 škola.

Gost takmičenja, ambasador Crne Gore u BiH Obrad Mišo Stanišić poručio je da ljudi treba da žive jedni sa drugima i da je to budućnost Balkana i cijele Evrope.

Svečanom otvaranju takmičenja u loparskom Centru za kulturu i informisanje prisustvovao je i gradonačelnik Bijeljine Mićo Mićić, predstavnici opštine Ugljevik, OEBS-a, kao i direktori škola koje se takmiče.