ВРИЈЕДНА ДОНАЦИЈА ЛОПАРСКИМ ВАТРОГАСЦИМА

Ватрогасна јединица општине Лопаре добила је вриједну донацију у опреми и апаратима за гашење пожара.

Познати привредник и хуманитарац из Њемачке Мирослав Којадиновић донирао је 140 апарата за гашење пожара, 45 комплета опрема и 31 кацигу за ватрогасце.

Начелник општине Лопаре Радо Савић заједно са сарадницима предао је донирану опрему и апарате Ватрогасној јединици.

Савић се захвалио Којадиновићу за кога је истакао да је пријатељ општине Лопаре и да је то показао бројним донацијама.

„Опрема је вриједна, и добро ће служити нашим ватрогасцима. Ватрогасне апарате ћемо поставити по јавним објектима на подручју цијеле општине , али и у стамбеним зградама“, рекао је Савић.

Он је подсјетио да је у току прошле године Ватрогасна јединица Лопара набавила ново возило за гашење пожара вриједности 270.000 КМ.

„Ватрогасци су увијек на висини задатка, константим улагањем су оспособљени да одговоре на све изазове у њиховом послу“, додао је Савић.

Ватрогасна јединица Лопаре броји 14 ватрогасаца, посједује два теренска возила, аутоцистерну, навално ватрогасно возило, развални алат за саобраћајни удес, десет комплета изолационих апарата, три преносна електро-агрегата, четири преносне пумпе као и осталу техничку опрему неопходну за рад.