МЈЕШТАНИ ПРИБОЈА ПРИНИЈЕЛИ БАДЊАК ИСПРЕД ХРАМА

Мјештани Прибоја код Лопара данас су традиционално посјекли бадњак и принијели га испред Храма рођења пресвете Богородице.

Бадњак је, након што је посјечен на имању Ђокића, пронесен кроз цијело село, како налажу обичаји овог мајевичког краја.

Старјешина Храма протојереј-ставрофор Јеремија Лазић рекао је новинарима да се по традицији у Прибоју бадњак приноси светињи на дан како се прославља Свети Игњатије Богоносац.

„Све што чинимо треба да чинимо у име Божије, на путу спасења. Свако од нас носи свој животни крст, а Бог зна крст свакога од нас“, поручио је свештеник Лазић.

Поред великог броја мјештана, приношењу бадњака присуствовао је и начелник општине Лопаре Радо Савић, који је изразио задовољство саборношћу мајевичког народа.

„Бадње вече дочекујемо уз молитву и народно весеље, а општина Лопаре је обезбиједила пригодне програме уз кувано вино и ватромет“, најавио је Савић.

Савић је додао да је у родном крају током празничних дана и велики број Мајевичана из дијаспоре.