NEMA ZARAŽENIH KORONA VIRUSOM, 37 LICA POD EPIDEMIOLOŠKIM NADZOROM

Opštinski štab za vanredne situacije opštine Lopare održao sastanak je 16.03.2020. godine na kome je konstatovano da je epidemiološka situacija stabilna, da nema registrovanih oboljelih lica od korona virusa, a da je pod nadzorom 37 lica.

U cilju sprečavanja pojave i širenja bolesti na teritoriji opštine, na sastanku su doneseni sledeći zaključci:

 1. U skladu sa naredbom Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite izvršena je dezinfekcija javnih objekata i javnih površina i ista će biti nastavljena u narednom periodu na čitavom području opštine;
 2. Zabranjuje se rad ugostiteljskih objekata
  od 17.03.2020.god. do daljnjeg.
 3. Poštuje se naredba o radu trgovinskih radnji, a nadležne službe će vršiti stalnu kontrolu nad njihovom primjenom;
 4. Zabranjuju se posjete svim Domovima za stara lica koja su registrovana na području opštine Lopare.
 5. Pozivaju se građani koji su proteklih dana doputovali iz zemalja koje su najviše pogođene korona virusom da se obavezno jave u Dom zdravlja na telefon 055/650-004 gdje će od nadležnih službi dobiti odgovarajuća uputstva.
  Takođe, pozivaju se građani koji imaju saznanja o ovim licima da podatke o istim dostave u Dom zdravlja.
 6. Komunalna policija i Dom zdravlja vršiće kontrolu lica koja su pod epidemiološkom nadzorom i eventualnom nepoštivanju preporučenih mjera.
 7. Apeluje se na građane da bez prijeke potrebe ne dolaze u Dom zdravlja i time izbjegavaju stvaranje nepotrebne gužve.

Neophodno je preduzimati pojačane preventivne mjere.