POMOĆ I PODRŠKA STARIJIMA

Na sjednici Štaba za vanredne situacije opštine Lopare razmatran je zaključak Republičkog štaba za vanredne situacije RS o ograničenju i zabrani kretanja lica na teritoriji Republike Srpske, kojim je zabranjeno kretanje licima sa navršenih 65 i više godina i konstatovano da je potrebno osnažiti Tim za pomoć i podršku građanima na području opštine Lopare, kako bi pomogli ovim licima u nabavci neophodnih namirnica, lijekova, plaćanju računa i slično.

S obzirom da se očekuje veći broj zahtjeva prema imenovanom timu i da isti neće biti u prilici svima odmah da izađe u susret, Štab za vanredne situacija apeluje i na članove domaćinstva, rodbinu, komšije i prijatelje da se uključe i pomognu starijim licima i pruže neophodnu pomoć.

Tim će djelovati po pozivu na telefone:
–065 910 074 Mirko Nikolić, koordinator
–065 205 210 Davor Vićić,
–065 166 413 Nebojša Tojić,
–055 650 003 Jovo Đurić.

Za potrebe tima su stavljeni na raspolaganje terensko vozilo i ostali neophodni resursi.