ПОМОЋ И ПОДРШКА СТАРИЈИМА

На сједници Штаба за ванредне ситуације општине Лопаре разматран је закључак Републичког штаба за ванредне ситуације РС о ограничењу и забрани кретања лица на територији Републике Српске, којим је забрањено кретање лицима са навршених 65 и више година и констатовано да је потребно оснажити Тим за помоћ и подршку грађанима на подручју општине Лопаре, како би помогли овим лицима у набавци неопходних намирница, лијекова, плаћању рачуна и слично.

С обзиром да се очекује већи број захтјева према именованом тиму и да исти неће бити у прилици свима одмах да изађе у сусрет, Штаб за ванредне ситуација апелује и на чланове домаћинства, родбину, комшије и пријатеље да се укључе и помогну старијим лицима и пруже неопходну помоћ.

Тим ће дјеловати по позиву на телефоне:
–065 910 074 Мирко Николић, координатор
–065 205 210 Давор Вићић,
–065 166 413 Небојша Тојић,
–055 650 003 Јово Ђурић.

За потребе тима су стављени на располагање теренско возило и остали неопходни ресурси.