ОБЕЗБИЈЕЂЕНИ УСЛОВИ ЗА СМЈЕШТАЈ 100 ЛИЦА

Општина Лопаре обезбиједила је смјештај за 100 лица у хали „Хелвеција“, која је вишенамјенска сала, рекао је Срни начелник Радо Савић.
Објекат располаже водом, струјом, има кухињу, собе, тоалете, систем гријања односно хлађења, све неопходно за евентуални смјештај лица, као и кревете који су на располагању општини.

Савић је истакао да је локација обезбијеђена на захтјев Владе Републике Српске, односно на основу препоруке стручно-оперативног тима Републичког штаба за ванредне ситуације.

Он је објаснио да је власник Стојан Стевановић из Швајцарске, поријеклом из Лопара, сам понудио рјешење, те нагласио да људи у дијаспори никада не заборављају на потребе свог народа.

„Захвални смо привреднику Стевановићу који тренутно живи у Швајцарској, а из Лопара је, јер је своју имовину ставио на располагање општини и Републици Српској док траје ванредна ситуација“, рекао је Савић.