„КРИСТИНМОД“ И „ЕПОХА“ ДОНИРАЛИ МАСКЕ И АЛКОХОЛ

Мајевичко текстилно предузеће „Кристинмод“ и дестиларија „Епоха“ из Бобетиног Брда у општини Лопаре солидарисали су се са грађанима у ванредној ситуацији и донирали заштитне маске и алкохол.

Начелник општине Лопаре Радо Савић рекао је да је фирма „Кристинмод“ становницима општине донирала је 2.000 заштитних маски које ће наредних дана бити подијељене грађанима.

„Маске ће грађанима бити доступне у Дому здравља Лопаре“, рекао је Савић, додавши да је ово још један примјер друштвене одговорности лопарских привредника.

Ова фирма већ дужи низ година кроји и шије моделе за француско тржиште, а 60 запослених жена у њој тренутно не ради.

„Бутици у Француској сада не раде, па ни `Кристинмод`, а поново ће почети када пандемија вируса корона престане“, рекао је Савић.

Претходно је и дестилераија „Епоха“ донирала по 100 литара алкохола општинама Лопаре и Угљевик у паковању по литар.