НАЧЕЛНИК ПОСЈЕТИО МИЛИЋЕ У НАЈУДАЉЕНИЈОЈ КУЋИ У ЈАБЛАНИЦИ

Начелник општине Лопаре Радо Савић и директор лопарског Дома здравља Желимир Нешковић данас су поводом Васкрса уручили пригодне поклоне Ристи и Радојки Милић, који живе у најудаљенијој кући лопарске мјесне заједнице Јабланица.
Радојка и Ристо имају по више од осамдесет година, обоје су болесни и тешко се крећу, а посебно их је погодило то што им због вируса корона дјеца нису могла да дођу за највећи хришћански празник.

Кућа Милића најудаљенија је у селу Јабланица до које се долази тешко приступачним путем. Од првих кућа удаљена је три километра, а 20 километара од центра општине.

У одбрамбено-отаџбинском рату ово домаћинство било је близу прве линије одбране, практично у зони борбених дејстава.

„Дошли смо данас овдје да посјетимо ово старачко домаћинство, да им честитамо Васкрс и дамо потрeбне информације у вези са нашим тимом за помоћ и подршку коме се могу обратити за набавку лијекова, намирница, плаћање рачуна и друго што им је потребно“, рекао је Савић новинарима.