РЕНОВИРАЊЕ ЗГРАДА УЗ ФИНАНСИЈСКО УЧЕШЋЕ ОПШTИНЕ

У Лопарама је почело реновирање још једне зграде у главној улици, за шта су станари прикупили око 18.000 КМ, а општина је помогла са 5.000 КМ, рекао је начелник општине Лопаре Радо Савић.

„Пројекат реновирања ове зграде кошта око 23.000 КМ, а из локалног буџета за овај посао станарима је дато 5.000 КМ и тренутно раде на санацији своје стамбене зграде – реновирају се кров, олуци и фасада зграде, што је лијеп примјер наставка реализације пројекта започетог прије неколико година“, рекао је Савић Срни.

Према његовим ријечима, циљ пројекта је да све зграде, изграђене у прошлом вијеку у Лопарама, а које имају азбестни кров, добију нови, као и нову фасаду и олуке.

„На овај начин се, осим побољшања и важности услова становања и здравља људи, води рачуна и о естетици. Наставили смо на овај начин да подржавамо све заједнице етажних власника на овом пројекту“, рекао је Савић.

До сада је у Лопарама, са учешћем општине од 5.000 КМ, у овом пројекту обновљено десетак зграда.