RENOVIRANjE ZGRADA UZ FINANSIJSKO UČEŠĆE OPŠTINE


U Loparama je počelo renoviranje još jedne zgrade u glavnoj ulici, za šta su stanari prikupili oko 18.000 KM, a opština je pomogla sa 5.000 KM, rekao je načelnik opštine Lopare Rado Savić.

„Projekat renoviranja ove zgrade košta oko 23.000 KM, a iz lokalnog budžeta za ovaj posao stanarima je dato 5.000 KM i trenutno rade na sanaciji svoje stambene zgrade – renoviraju se krov, oluci i fasada zgrade, što je lijep primjer nastavka realizacije projekta započetog prije nekoliko godina“, rekao je Savić Srni.

Prema njegovim riječima, cilj projekta je da sve zgrade, izgrađene u prošlom vijeku u Loparama, a koje imaju azbestni krov, dobiju novi, kao i novu fasadu i oluke.

„Na ovaj način se, osim poboljšanja i važnosti uslova stanovanja i zdravlja ljudi, vodi računa i o estetici. Nastavili smo na ovaj način da podržavamo sve zajednice etažnih vlasnika na ovom projektu“, rekao je Savić.

Do sada je u Loparama, sa učešćem opštine od 5.000 KM, u ovom projektu obnovljeno desetak zgrada.