ГРАДЊА КУЋА У НАСЕЉУ СЛАТИНА

Начелник општине Лопаре Радо Савић посјетио је данас насеље Слатина, гдје је у току градња кућа за породице чија је имовина страдала у клизиштима и поплавама 2014. и 2015. године.

„Увјерили смо се да радови добро напредују. Тринаест кућа се тренутно гради, за још двије куће је у изради пројектна документација, а за још једну се рјешавају имовинско-правна питања, тако да је у овом дијелу пројекта за сада стање добро и очекујемо да у преосталом дијелу године завршимо и преостале апликанте“, рекао је Савић новинарима.

Он је навео да ће од 2014. до краја 2020. године укупно бити стотину новоизграђених кућа на подручју лопарске општине за људе који су их изгубили у клизиштима и поплавама.

Овај програм је финансиран средствима ЕУ, ентитетских влада и општине, а реализује га УНДП.

Општина Лопаре је свима који немају плац на безбједном терену обезбиједила бесплатно земљиште.

Учешће општине је 5.000 КМ за сваку стамбену јединицу и обезбјеђивање потребне инфраструктуре.